Toggle navigation
Log In
|
Sign Up
Log In
|
Sign Up
Hillcrest Hounddog Dash
Downers Grove, IL
About
Participants
Results
Photos
Awards
Sponsors
Contact
Race Awards
Year:
2019
2018
Race:
1 Mile
3 Mile
:
All
Male
Female
Age Group:
All Ages
K-1st Grade
2nd Grade
3rd Grade
4th Grade
5th Grade
6th Grade
7th Grade
8th Grade
High School
19 & Over
Pre-Kindergarten
No Age Provided
Place
Bib
Name
Time
Pace
Age
Place
1M Female K-1st Grade
1st
21
Zoe Bucklar
00:10:17
10:16/mile
1
F
18
2nd
155
Caroline Renner
00:10:35
10:34/mile
1
F
25
3rd
132
Jules Nastal
00:10:38
10:37/mile
1
F
28
1M Male K-1st Grade
1st
181
Ethan Smith
00:08:55
8:54/mile
1
M
7
2nd
12
William Barry
00:09:10
9:09/mile
1
M
9
3rd
225
John Wojciechowski
00:09:38
9:37/mile
1
M
14
1M Female 2nd Grade
1st
76
Josie Hake
00:08:50
8:49/mile
2
F
4
2nd
205
Annabelle Trapp
00:09:15
9:14/mile
2
F
7
3rd
173
Emily Rozell
00:09:17
9:16/mile
2
F
8
1M Male 2nd Grade
1st
17
Emmett Brummel
00:10:37
10:36/mile
2
M
32
2nd
151
Elefterios Prevett
00:10:44
10:43/mile
2
M
36
3rd
1
Grayson Abraham
00:10:45
10:44/mile
2
M
37
1M Female 3rd Grade
1st
200
MarLo Tallarico
00:08:44
8:43/mile
3
F
3
2nd
243
Katie Lauer
00:10:01
10:00/mile
3
F
16
3rd
180
Sara Sievert
00:10:29
10:28/mile
3
F
20
1M Male 3rd Grade
1st
28
Nicholas Chavez
00:08:44
8:43/mile
3
M
6
2nd
120
Tyler Lynch
00:09:27
9:26/mile
3
M
12
3rd
6
Luke Balicki
00:09:54
9:53/mile
3
M
18
1M Female 4th Grade
1st
74
Hannah Hake
00:08:07
8:06/mile
4
F
2
2nd
185
Charlotte Stanton
00:09:11
9:10/mile
4
F
6
3rd
239
Sofia Ostrowski
00:10:07
10:06/mile
4
F
17
1M Male 4th Grade
1st
18
Jack Bucklar
00:08:03
8:02/mile
4
M
3
2nd
249
Joe Flakus
00:08:05
8:04/mile
4
M
4
3rd
53
Thomas Faber
00:09:56
9:55/mile
4
M
19
1M Female 5th Grade
1st
15
Sarah Born
00:10:26
10:25/mile
5
F
19
2nd
102
Makenna Jones
00:12:01
12:00/mile
5
F
48
3rd
216
Libby Van Bergen
00:12:02
12:01/mile
5
F
49
1M Male 5th Grade
1st
44
Jack Delaney
00:10:00
9:59/mile
5
M
21
2nd
2971
Drew Wardlow
00:10:08
10:07/mile
5
M
23
3rd
236
Jackson Zimmerman
00:10:08
10:07/mile
5
M
25
1M Female 6th Grade
1st
60
Lucy Genin
00:09:04
9:03/mile
6
F
5
2nd
2942
Julienne Ochoa
00:12:53
12:52/mile
6
F
59
3rd
121
Anna Maggos
00:15:09
15:08/mile
6
F
88
1M Male 6th Grade
1st
2905
Jonathan Cosentino
00:11:18
11:17/mile
6
M
50
1M Male 7th Grade
1st
237
Christopher Tung
00:07:23
7:22/mile
7
M
2
1M Female 8th Grade
1st
2969
Jolie Weisz
00:07:11
7:10/mile
8
F
1
1M Male 8th Grade
1st
42
Liudas Davies
00:09:12
9:11/mile
8
M
10
1M Male High School
1st
40
Dziugas Davies
00:09:17
9:16/mile
9
M
11
1M Female 19 & Over
1st
167
Ilana Roth
00:09:20
9:19/mile
36
F
10
2nd
23
Lindsey Burnette
00:09:54
9:53/mile
36
F
12
3rd
62
Karla Grams
00:09:55
9:54/mile
40
F
14
1M Male 19 & Over
1st
164
Volker Rose
00:06:18
6:17/mile
49
M
1
2nd
94
Jon Hunt
00:08:09
8:08/mile
41
M
5
3rd
73
Charley Hake
00:09:06
9:05/mile
35
M
8
1M Female Pre-Kindergarten
1st
26
Gwenyth Caldwell
00:13:54
13:53/mile
98
F
77
2nd
192
Haddie Suva
00:15:55
15:54/mile
98
F
97
3rd
2
Harmony Abraham
00:15:57
15:56/mile
98
F
99
1M Male Pre-Kindergarten
1st
24
Parker Burnette
00:09:40
9:39/mile
98
M
15
2nd
178
Jay Sievert
00:11:14
11:13/mile
98
M
48
3rd
133
Rowan Nastal
00:12:42
12:41/mile
98
M
56